Kartal, Belediye’den kaçamadı; 0-3

130314-VOL-YE-BJK-IBBSK

Beşiktaş’ın ev sahibi olduğu yıldız erkekler final grubunun önemli bir maçında İstanbul BBSK, zaman zaman zorlansa da 3-0′lık galibiyete ulaşarak kıymetli bir 3 puan daha hanesine yazdırdı ve ikinci devreye puan kayıpsız başladı. Beşiktaş ise ilk devredeki kayıplarına bir yenisini daha ekleyerek gruptan çıkma şansından bir adım daha uzaklaştı.

Maçta ilk servisi Beşiktaş kullandı, Yaser’in smacında top bloktan dışarı çıkınca ilk sayı İBBSK’nın oldu. Sette 3-0 öne geçen Belediye, ilk teknik molaya da 8-4 önde ulaştı. Mola dönüşü pas hatası ile sayı veren Beşiktaş’ın yıldız erkek antrenörü Şeref hoca, mola alıp dikkat çekti.

İkinci teknik molaya da 16-11 önde ulaşan İBBSK, avantajı elden bırakmadı. Mola dönüşü Besnik smacı dışarı atınca, Şeref hoca takımı ikinci molayı istedi. Beşiktaş etkili oynamaya başladı ve hem blokta hem de smaçta sayılar buldu, farkı 2′ye düşürünce (18-16) Belediye mola a soluklandı.

Bu kez İBBSK’li yıldızlar tempo arttırdı ve önce 2, ardından 3′lük serilerle farkı açtı. 24-18 önde olan Belediye set servisi attı ama servis dışarı gitti; 24-19.. Beşiktaş ta servis kaçırdı, üstelik bu kritik hata ile İBBSK son sayısını alarak ilk seti 25-19 kazandı: 1-0..

İkinci sette her iki takım da etkili oynamaya başladı. Beşiktaş 6-3 öne kaçtı ama Belediye’ye 6′da yakalandı. İlk teknik molaya 8-7 önde ulaşan İBBSK yine avantajı ele geçirdi. Set arşılıklı sayılarla ilerledi; Besnik servisi dışarı atınca, İBBSK ikinci teknik molaya da 16-14 önde ulaşıp avantajını korudu.

Mola dönüşü rakip servis karşılanamayınca Şeref hoca mola istedi. Sette 20-16 geriye düşünce ikinci molasını alan Beşiktaş, son bölümde yakalamaya çok yaklaştı ama seti 25-22 kazanan İBBSK maçtaki hakimiyetini 2-0′a taşıdı.

Üçüncü sette Kartal oyunun kontrolünü ele aldı. İlk teknik molaya 8-3 önde ulaştı. Mola dönüşü Belediye yıldızları 4′lük seri ile farkı kapadı. Kartal 3 sayı bulup farkı yine açınca Arda hoca mola istedi. Mola dönüşü Beşiktaş’ın etkili oyunu sürdü ve ikinci teknik molaya 16-10 önde ulaşan Beşiktaş, maçta kalma yolunda önemli bir fırsat ele geçirdi.

Arda hocanın sesini yükseltmesi işe yaradı ve İBBSK 4 sayı bulup farkı 2′ye çekti, bu kez Şeref hoca mola aldı.  Beşiktaş’ı 17′de yakalayan IBBK, 20′de yakalandılar ama ardından 4′lük seri ile set sayısı fırsatını buldular. Yaser’in sert smacı blok out olunca seti 25-21 kazanan İBBSK, maçtan 3-0 galip ayrıldı.

imageMaç öncesi.. Maç başlıyor!.. Maçın başlamasına 45 dakika kala her iki takım da ısınmak için salona çıktı. Gecenin ikinci maçında Galatasaray’ın A takımı ile karşılaşacak olan Fenerbahçe’nin B takımı erken geldiği salonda tribünlerde yer alıp, aynı grupta mücadele ettikleri Beşiktaş ve İBBSK’ın mücadelesini yakın takibe aldılar..İki takım da iddialı.. Maç öncesi salona gelişte iki takımın antrenörü Şeref Tok ve Arda Yolaç, birbirlerine maç öncesi şans dilerken Spor Ajansı objektifine yakalandılar. Her iki teknik adam da güzel bir maç olmas temennisinde bulundu, ancak maç sonucu hakkında iddialı konuştular.

 

Önceki haber.. Yıldız erkeklerde zor gece!.. İstanbul Voleybol Ligi yıldız erkekler final grubunda iki ayrı salonda oynanacak olan üç maçta, ligin iddialı takımları karşı karşıya gelecekler. Gecenin en dikkat çekici mücadelesinde ise Beşiktaş ile İstanbul BBSK yıldız erkekleri fileye yükselecekler.

Tozkoparan spor salonunda saat 18.15′te başlayacak olan maç Kara Kartal için daha çok önem taşıyor; final grubunu ilk 5 içerisinde bitirip playoff’a gitmek için  ligin ikinci devresinde puan kaybına tahammülü olmayan Beşiktaş, bu kez skoru sağlama alıp, işi baştan sıkı tutmak üzere strateji geliştirirken, İBBSK ise ilk devrede 3-1′lik galibiyetin verdiği rüzgarı sürdürmek düşüncesi hakim.

Bu arada, maçın kadroları da belli olmaya başladı. Beşiktaş kaptan Fıratcan, Berkay, Oğuzhan, Besnik, Onur ve Emircan altısı ile sahaya çıkacak, libero Emre Önek. Takımda yedek soyunacak olan oyuncular Baran, Alpay, Levent, Galip ve Mert.

İstanbul  BBSK’da Yaser, Muhammed, Onur, Ali ve Utku ilk altı da forma giyecekler, takımın liberosu Hasan. Antrenör Arda Yolaç, maç öncesi ısınma sonrası Kadir, Hasan ve Mehmet’ten birini daha altı içerisine alacak. Takımın diğer yedekleri ise Furkan, İlker ve Ekrem.

Gecenin diğer maçlarında ise Fenerbahçe’nin B takımı ile Galatasaray’ın A takımı TVF 50. Yıl spor salonunda oynayacaklar. Tozkoparan’da Beşiktaş-İBBSK maçından sonra Galatasaray’ın B takımı ile grubun namağlup lideri Fenerbahçe’nin A takımı karşı karşıya gelecekler.

Beşiktaş ile İstanbul BBSK yıldız erkekleri arasındaki maç, Spor Ajansı’ndan anlık bilgilerle canlı yayın odamızda olacak. Ajanstan ayılmayın, habersiz kalmayın!

Aydın Hoşgör | Spor Ajansı

Son haber başlıkları..

Yoruma kapalı

Fotoğraf Galerisi