Üniversite 2’nci ligde şampiyonluk günü!

8842

Hentbol?de Üniversiteler 2?nci Ligi?nde büyük gün! Bağlarbaşı spor salonunda şampiyon, bugün belli olacak. Önceki gün oynanan zorlu yarı final maçlarında soluk kesen mücadelelere imza atan takımlardan rakiplerini yenma başarısı gösteren Haliç ve İstanbul Üniversiteleri bugün final maçında karşı karşıya gelecekler. Günün ilk maçı, ligin 3 ve 4?ncüsünü belirleyecek; Yıldız Teknik ve Işık Üniveristeleri, birinci lig fırsatını kaçırdıkları sezonu podyumda kapamak için zorlu bir rekabet sergileyecekler.

Şampiyonluk maçı ise, yılın en renkli ve rekabetçi maçı olamaya aday. Ligin favorisi Işık Üniversitesi?ni yarı finaldeki müthiş bir maçla devirmeyi başaran Haliç Üniversitesi, bugün aynı başarıyı tekrarlayarak ligi şampiyon olarak tamamlamak niyetinde. Yıldız Teknik?ten sıyrılarak finale çıkan İstanbul Üniversitesi ise aynı hedefle rakibine fırsat vermemeye çalışacak. Haliç ve İstanbul Üniversiteleri, bugün oynayacakları finalde ligi 1 veya 2?nci bitirmekle onurlandırılacaklar, ancak her iki takım da yarı finaldeki zaferlerinden sonra gelecek sezon birinci lig vizesini almışlardı.

1 Yorum - “Üniversite 2’nci ligde şampiyonluk günü!”

  1. Barış SÜMEN

    Üniversiteler 2.Lig Şampiyonluğu ve 1.Lige terfi müsabakalarındaki tüm Üniversiteleri katılımlarından ve mücadelelerinden ötürü tebrik ediyor, başta antrenörleri Ali SOSANOĞLU olmak üzere Şampiyonluğu göğüslemesini bilen Haliç Üniversitesi sporcu öğrencilerini kutluyorum. Müsabakalar boyunca ev sahipliği yapan Bağlarbaşı Spor Salonu Personeline, gözlemci, hakem, saha komiseri,saha doktoru ve maçlar boyunca bizleri takip eden ve yazıları ile onure eden Spor ajansına ve editörü sayın Aydın Hoşgör’e teşekkür ederim.
    Barış SÜMEN, Işık Üniversitesi Hentbol Antrenörü

Yoruma kapalı

Arşivler

Ençok okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: