Hentbolde Üniversite 2’nci ligin 3’ncüsü Yıldız Teknik!

image

Hentbolde Üniversiteler 2’nci Ligi’nde Yıldız Teknik Üniversitesi 3’ncü oldu. Bağlarbaşı spor salonunda oynanan maçta, Işık Üniversitesi ile karşılaşan ve  baştan sona önde götürdüğü maçta farkı hep açık tutarak rakibini yanına yaklaştırmayan Yıldız Teknik Üniversitesi, ilk yarıyı 22-14 önde kapadı.

İkinci devrede de temposunu koruyan Yıldız Teknik, maçın sonunda 46-28’lık skorla sahadan galip ayrıldı ve ligi üçüncü sırada tamamladı. Önceki gün oynadığı yarı final maçında Haliç Üniversitesi’ne yenilerek favori gösterildiği bu maçtan mağlup ayrılan ve hem final, hem de birinci ligi avucunun içinden kaçıran Işık Üniversitesi, 3-4’ncülük maçında yarı final maçının etkisinden sıyrılmadı ve motivasyon kaybının gözlendiği mücadeleden yenik ayrılarak ligi 4’ncü sırada tamamlayabildi.

3’ncülük ve 4’ncülük kupaları maçtan hemen sonra düzenlenen törenle verildi. Törende ligin en skorer oyuncusu olarak seçilen Işık Üniversitesi’den Emre ile yine ligin en centilmen oyuncusu olarak seçilen Yıldız Teknik’ten Murat’a birer madalya verildi. Ligin şampiyonunu belirleyecek olan maç, Haliç Üniversitesi ile İstanbul Üniversitesi arasında oynanacak.

Aydın Hoşgör | Spor Ajansı

Yoruma kapalı

Arşivler

Ençok okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: