Demirspor geleceğin güreşçilerini yetiştiriyor

130219-GURES--HDEMIRSPOR-1

13, 14, 15 yaş kategorisi İstanbul Minikler Güreş Turnuvası Eyüp Spor Salonu?nda başladı. İstanbul Minikler Güreş Turnuvası sonunda sıkletlerinde ilk üçe giren sporcular Grup eleme maçlarına gidecek. 4 grupta dereceye giren kulüplerin sporcuları ise Türkiye Şampiyonluğu için finallerde mindere çıkacaklar.

Türk güreşinin köklü kulüplerinden Haydarpaşa Demirspor da, geleceğin yıldız güreşçi adaylarıyla birlikte şampiyonanın iddialı ekiplerinden biri. Bu güne kadar Hamit Kaplan, Hamza Yerlikaya, Mithat Bayrak gibi şampiyon isimleri yetiştiren Haydarpaşa Demirspor, geleceğin yıldızlarını eğitmeye devam ediyor.

19 sporcu ile Minikler İstanbul Şampiyonası?na katıldıklarını belirten Haydarpaşa Demirspor Güreş Antrenörü Abbas Ulucan “Sporcularımızın birçoğu yeni. İlk defa burada güreş tecrübesi edindiler, ilk defa mindere çıktılar. İçlerinde önceden güreşmiş, İstanbul Şampiyonu olmuş, hatta Türkiye Şampiyonası?nda madalya almış çocuklarda var. Onlar gayet başarılı bir şekilde devam ettiler. 20 Şubat Çarşamba günü finale çıkacak Enes Durmaz 47 kiloda final yapacak. 3.lük mücadelesine çıkacak 5 sporcumuz var. Bunun dışında güzel mücadele eden çocuklarımız var. Ancak bu çocuklar ilk defa mindere çıktıkları için, maçları kıl payı kaybettiler. Ama ilerisi için ümit verdiklerini söyleyebilirim”dedi.

Haydarpaşa Demirspor sporcularından 47 kiloda Enes Durmaz final, 53?de Furkan Parlar, Orhan Veli Kabaktaş, 59?da Muhammet Durmaz, 66?da Taner Takı ve 85?de Samet Kurban 3.lük maçlarına çıkacaklar.

13, 14, 15 yaş kategorisi İstanbul Minikler Güreş Turnuvası Eyüp Spor Salonu?nda 20 Şubat Çarşamba günü yapılacak final müsabakalarıyla son bulacak.

Murat İlter | Spor Ajansı

(Fotoğraflar: Murat İlter)

Yoruma kapalı

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: