Genç kızlarda İstanbul Şampiyonu; Doğa Koleji

Doğa Koleji İstanbul Şampiyonu oldu..

Doğa Koleji İstanbul Şampiyonu oldu..

İstanbulOkullararası Genç Kızlar Voleybol Birinciliği’nde Sarıyer Doğa Koleji 2013-2014 İstanbul Şampiyonu oldu. Finalde Kültür 2000 Koleji’ni net bir skorla ve 3-0 yenerek bu sezon şampiyonluklar serisinde ilk hedefine ulaşan Doğa’nın genç kızları, şimdi de gözlerini Türkiye Şampiyonluğu’na diktiler. Spor Ajansı’na koşuşan Doğa’nın başarılı oyuncularndan kaptan Sıla ve Emine ile Ada, baharda yapılacak olan Dünya Liselerarası Voleybol Şampiyonluğu için de iddialı konuştular.

Final maçı.. Hasan Doğan spor salonunda oynanan final maçında Sarıyer Doğa Koleji genç kızları, rakipleri Kültür 2000 Koleji’ne karşı baştan sona ve açık farklı bir üstünlük kırdular.

Bünyesinde Vakıfbank, Galatasaray ve Eczacıbaşı’nın genç kız oyuncularını barındıran ve bu sezon Sarıyer Doğa Koleji çatısı altında biraraya getirilen genç kız takımı, Koç ve Eczacıbaşı genç kızlarının da yer aldığı Kültür 2000 karşısında ilk setin ilk teknik molasını 8-6 geride kapamalarına karşın, ikinci teknik molaya 16-11 önde girdiler. Doğa’nın genç kızları 10 sayı farkla ve 25-19 kazandıkları ilk setle birlikte maçta da 1-0 öne kaçarak avantajı ele aldılar.

Maçın ikinci setinde teknik molaları 8-3 ve 16-11 önde geçen Doğa, etkili smaçları ve başarılı blokları ile rakibine bu sette de göz açtırmadı. 21’nci sayıya bu kez 7 sayı önde ulaşarak 10 sayı farkla kazandıkları ikinci setle birlikte maçtaki hakimiyetlerini de 2-0’a taşıdılar.

Üçüncü set Kültür’ün sayısı ile başladı ama teknik molaları yine Doğa 8-4 ve 16-7 önde geçti. Mola dönüşü Kültür’ün başarılı ataklarında ve blok-out’la üst üste 5 sayı alarak farkı 5’e (18-13) indirmesi üzerine Doğa molada soluklandı. Ardından Doğa’nın kızları yeniden kontrolü ele aldılar ve 25-18 ile tamamladıkları üçüncü setle birlikte maçı da 3-0 kazanıp, İstanbul Şampiyonu oldular..

İstanbul 3’ncüsü Anabilim.. Final maçından önce aynı salonda oynanan maçta Koza Koleji’ni 3-1 yenen Özel Anabilim Koleji de İstanbul 3’ncülüğünü kazandı. Final maçının tamamlanmasından hemen sonra genç kızların kupa töreni yapıldı ve İstanbul’un ilk 4 okuluna önce madalyaları ardından da kupaları verildi.

Aydın Hoşgör | Spor Ajansı

Maçın fotoğraf galerisini geç saatlerde ajansta bulabilirsiniz.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Yoruma kapalı

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: