Tuna’nın genç erkekleri Bolu’da final bileti arıyor!

130303-VOL-OKUL-GE-TUNA

Okul Sporları Gençler Voleybol Yarı Final müsabakalarında ikinci gün de geride kaldı. Erkeklerde Tuna Lisesi, kızlarda ise Kadıköy Atacan Koleji ve B.Çekmece Kültür 2000 Koleji, final biletini almak için Bolu gruplarında mücadele ediyorlar.

Genç erkeklerde Bolu grubuna düşen tek İstanbul takımı olan Tuna Sağlık Meslek Lisesi, ilk gün Kıbrıs’ı, ikinci gün ise Ankara TED Koleji’ni aynı skorlarla ve 3-0 yenerek 2’de 2 yaptı.

Kıbrıs karşısında setleri 25-11, 25-15 ve 25-22 önde tamamlayan Tuna Lisesi genç erkek voleybol takımı, bugün Ankara TED Koleji ile oynadığı ikinci maçta da 25-11, 25-17 ve 25-16’lık setlerle maçtan 3-0 galip ayrıldı.

Tuna Lisesi oynadığı maçlar sonrasında 6 puanla grubunda lider durumda bulunurken, Ankara TED Koleji’ni 3-0, Kıbrıs’ı ise 3-2 yenen Tokat’ın genç erkekleri 5 puanla grupta 2’nci durumda yer alıyor. Tuna Lisesi, yarın (Çarşamba) günü oynayacağı üçüncü ve son maçında Tokat ile grup 1’nciliği maçına çıkacak.

Grup 1’ncisi olması halinde Perşembe günkü çapraz maçta diğer grubun 2’ncisi ile (Bartın veya Akçakoca) karşılaşacak olan Tuna Lisesi, Tokat’a yenilir ve grup 2’ncisi olursa, bu kez de diğer grubun 1’ncisi olan Bursa’nın güçlü takımı Mehmet Kemal Coşkunöz TEML ile kozlarını paylaşmak zorunda kalacak. Çapraz maçlarda kazanan final biletini kaparken, kaybedenler şehirlerine geri dönecekler.

Tuna Lisesi antrenörü Arda Yolaç, maç yaptıkları 17 Mart spor salonunda kaloriferler yanmadığı için salonun soğuk olduğunu, ilkgün de scor boardun bozuk olduğu için çalışmadığını söyledi.

İstanbul’da final biletini alamadığı için gruplarda şansını sürdüren okullardan Suadiye HMTL ise, Tunceli’de ilk gün Adana’yı, bugün de Erzurum’u aynı skorlarla ve 3-0 yenmeyi başardı. Suadiye’nin genç erkekleri yarın (çarşamba) üçüncü maçlarında Diyarbakır ile oynayacaklar.

Genç kızlar.. Okul Sporları Genç Kızlar Voleybol Yarı Final müsabakalarında Bolu gruplarında bugün oynanan maçta Kadıköy Atacan Koleji, Kıbrıs Erenköy Lisesi’ni rahat bir şekilde 3-1 yenerek 2’de 2 yaptı.

Günün diğer maçlarında ise Bursa Ergin Ağaç Ticaret Meslek Lisesi, Çanakkale Özel Anadolu Lisesi’ni 3-0 yenerek yoluna yenilgisiz devam ederken, Büyük Çekmece Kültür 2000 Koleji de Ankara Özel Güç Koleji karşısında 3-0 kazandı ve ikinci maçından da yenilgisiz ayrıldı.

Yoruma kapalı

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: