Tuna, finallere ‘akıyor’!

Bayrampaşa Tuna Lisesi

Okul Sporları Genç Erkekler Voleybol yarı finallerinde Bolu gruplarında mücadele eden İstanbul temsilcisi Tuna Lisesi, bugün Tokat ile oynadığı maçı da 3-1 kazandı ve 3’te 3 yapıp gruptan lider çıktı. Tokat karşısında ilk seti 25-18 kaybedip 1-0 geriye düşen Tuna Lisesi, ikinci seti 25-19 kazanıp önce eşitliği sağladı. Maçın en zor seti, üçüncü set oldu ve bu seti zor da olsa 25-23 kazanmasını bilen Tuna Lisesi genç erkekleri bu önemli maçta 2-1 öne geçip avantaj yakaladı. Dördüncü sette Tuna Lisesi işi baştan sıkı tuttu ve 9 sayı farkla (25-16) kazandığı setle birlikte maçtan da 3-1 galip ayrıldı.

Grup maçlarının tamamlanmasından sonra Bolu gruplarının bir ve ikincileri çapraz eşleştiler. A Grubu 1’ncisi Tuna Lisesi, B grubu 2’ncisi Bartın ile; B grubu 1’ncisi Bursa Coşkunöz EML ise A grubu 2’ncisi Tokat ile karşılaşacak. Yarın oynanacak olan çapraz maçların galipleri ise Türkiye Şampiyonası finalleri için bileti kapacaklar. Diğer taraftan, yine Bolu’da oynanan Okul Sporları Genç Kızlar Voleybol yarı finallerinde üçüncü günün ikinci maçında Kadıköy Atacan Koleji, Bursa Ergin Ağaç Ticaret Meslek Lisesi ile karşılaştı. Karşılaşmadan 3-1 galip ayrılan İstanbul temsilcisi grubu lider tamamladı.

Tunceli’de gruptan çıkma mücadelesi veren diğer bir İstanbul temsilcisi Suadiye HMTL de bugün Diyarbakır ile oynadığı üçüncü maçı da 3-1 kazandı. SHMTL, grup birincisi olarak yarın diğer grubun ikincisi Van genç erkekleri ile çapraz maç oynayacak. Bu maçı kazanması halinde de finallere gidecek.

 

 

Yoruma kapalı

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: