Tuna, finale koşuyor..

150303-okul-ge-tuna

2014-2015 Türkiye Okul Sporları Voleybol Şampiyonası Genç Kız-Erkek Yarı Final müsabakaları Karabük’te başladı. Genç erkeklerde İstanbul’u temsil eden Tuna Anadolu Lisesi, bugün oynadıkları ilk gün maçında, grubun diğer güçlü takımı Bursa Mustafa Kemal Coşkunöz Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’ini zorlanmadan 3-0 yenerek, final yolunda önemli bir avantaj kazandı.

Beşiktaş Genç Takım Antrenörü Şeref Tok’un çalıştırdığı ve Beşiktaş Genç Erkek Takım oyuncuşlarını kadrosunda barındıran İstanbul Tuna Anadolu Lisesi, zorlu rakibi karşısında setleri 25-05, 25-21 ve 25-18 kazanarak yarı final grubundaki ilk maçından 3 puanla ayrılmasını bildi.

Aynı grubun diğer maçında ise, Eskişehir eğitimciler Spor Lisesi, rakibi Diyarbakır İMKB Kayapınar Anadolu İHL karşısında ilk galibiyeti aldı.  Yarın (Çarşamba), yarı final ikinci maçında Tuna Anadolu Lisesi, Diyarbakır İMKB Kayapınar Anadolu İHL ile karşılaşacak.

Diğer grupta ise, İzmir Özel Yamanlar Bedri Şaşal Anadolu Lisesi, Kocaeli Atatürk Mesleki ve Anadolu Lisesi ile oynadıkları ilk maçtan galip ayrıldı. Aynı grupta 3 takım mücadele ettikleri için, Nevşehir Ürgüp Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ilk günü bay geçti.

Yoruma kapalı

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: