Yıldız erkek Kartal’a Arslan pençesi; 1-3

150624-vol-yk-tr-fnl-ecz-ar

Yıldızların final mücadelesinde ikinci gün, maçların çoğu tamamlandı, kalan maçların da önceki maçların uzamaları nedeniyle gecikme ile oynanmasına devam ediliyor. Ankara’daki yıldız erkekler rekabetinde günün en önemli maçı Başkent Voleybol Salonu’ndaki bir İstanbul derbisi idi ve Galatasaray, Beşiktaş karşısında 3-1’lik galibiyete uzanarak  2’de 2 yaptı ve gruptan çıkma şansını garantiledi.

İlk gün Ziraat Bankası karşısında 3-0’lik mağlubiyetle ilk sürprizi yaşayan Beşiktaş yıldız erkekleri, ikinci gün de (bugün) Galatasaray karşısında 3-1’lik mağlubiyet sonrası gruptan çıkma şansını yitirmiş oldu. Beştepe salonundaki diğer  yıldız erkek maçlarında ise İzmir’in şampiyon armadası Arkas Spor İstanbul temsilcisi Okyanus Koleji’ne,  Ankara temsilcisi Halkbank ise Malatya Orduzu’ya set vermeden 3-0 kazandılar.

Yıldız erkeklerde ilk gün yenilgi şoku yaşayan diğer İstanbul büyüğü Fenerbahçe ise, ikinci gün Kıbrıs Gücü karşısında 3-1’lik galibiyetle averaj düzeltti ve gruptan çıkmak adına üçüncü günkü son grup maçına kilitlendi. Başkent salonunda oynanan günün ilk maçında ise, Es Spor, TVF Spor Lisesi’ni 3-1’le geçerek gruptan çıkmayı garantileyen ikinci takım oldu. Haber yayına hazırlandığı dakikalarda oynanmakta olan üçüncü maçta Tofaş, İstanbul BBSK karşısında 2-0’lık set üstünlüğüne sahipti, ancak üçüncü sette İstanbul BBSK önde gidiyordu.

Nevşehir’deki yıldız kızların final mücadelesinde ise,Üniversite salonundaki  ilk maç TVF Spor Lisesi karşısında Vakıfbank’ın 3-0’lık üstünlüğü ile tamamlandı. Ardından İzmir temsilcisi Karşıyaka, Aydın Söke Ege Koleji karşısında set vermeden 3-0 kazandı. Es Spor da Bursa Büyülşehir Belediyesi’ni 3-1 yenerek ikinci galibiyetini ve gruptan çıkma şansını elde etti.  Damat İbrahim Paşa salonunda an itibariyle iki maç tamamlandı; Galatasaray, Arma Yaşam karşısında set vermeden kazanıp ilk günü şoku üzerinden attı, ikinci maçta ise Elazığ İl Özel İdaresi Karayollarını da 3-1 yenerek gruptan çıkma şansını garantiledi.

150624-YK-YE-SCOR-DAY2

Yoruma kapalı

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: