Fener’in biletini Es kesti!

150625-vol-fb-fnl

Yıldızlar  Türkiye Voleybol Şampiyonası, final gruplarında oynanmakta olan üçüncü ve son maçlarla devam ediyor. Ankara’daki erkekler mücadelesinde günün dikkat çekici sonucu Fenerbahçe’den geldi ve İstanbul’un üç büyüklerinden olan sarı lacivertli yıldızlar, Es Spor karşısında aldıkları 3-1’lik yenilgi ile turnuvaya toplamda 3 puan ile veda ettiler. İstanbul temsilcisi Es Spor ise, 3’te 3 yaparak grup birincisi oldu ve ilk 8’e kaldı. Başkent’teki günün ilk maçında, Kıbrıs Gücü’nü 3-0’la geçen TVF Ankara Spor Lisesi, 2’nci galibiyetine ulaştı ve gruptan çıkıp yoluna devam etti.

Beştepe salonundaki maçlarda da, Arkas Spor, Halkbank’ı 3-0 yenip 3’te 3 galibiyetle ve 9 tam puanla çeyrek final yolunda devam etti. Okyanus, Malatya Orduzu’yu 3-0 yendi ve 2 galibiyet ile grup 2’ncisi olarak final yürüyüşünü sürdürdü. Yıldız erkeklerde iki grupta tamamlanan maçlarla birlikte, Fenerbahçe, Halkbank, Malatya Orduzu ve Kıbrıs Gücü elenerek evlerine geri döndüler.

Nevşehir’deki yıldız kızların mücadelesinde, Üniversite Spor Salonu’nda Aydın Söke Ege Koleji’ni 3-0 yenen TVF Spor Lisesi, 4 puanda kaldı ve gruptan çıkamadı. Günün ikinci maçı tam bir  final havasındaydı ve İstanbul temsilcisi Vakıfbank, zorlu rakibi Karşıyaka’yı beş set sonunda ve 3-2 yenebildi. Vakıfbank 3’te 3 yaptı ve 8 puanla grup birincisi olarak çeyrek final biletini aldı.  Karşıyaka ise, grup liderine yenilmesine karşın, bu maçta rakibinden aldığı 1 puanla grup mücadelesini 6 puan ve 2’ncilikle kapayarak ve ilk 8 arasına son anda dahil oldu.

Damat İbrahim Paşa spor salonundaki maçların ilkinde rakibi İstanbul temsilcisi Arma Yaşam’ı 3-1 yenerek grupta 3’te 3 yapan Elazığ İl Özel İdaresi’nin yıldız kızları, 9 toplam puanla grubunun birincisi olarak çeyrek final biletini kaptılar. Yıldız kızlarda Arma Yaşam, Aydın Söke Ege Koleji ve TVF Spor Lisesi, grup maçlarının ardından şampiyonaya veda ettiler. Gruplarda son maçlar oynanmaya devam ediliyor.

Güncellendi | 26.06.15 15.33

150625-vol-tr-fnl-day3

1 Yorum - “Fener’in biletini Es kesti!”

  1. Alphan Aksoylar

    Ne son andası, Karşıyaka da Vakıfbank da dün çeyrek finali garantilemişti, güzel bir hizmet yapıyorsunuz, ama işimizi biraz daha ciddi yapalım, bu arada dün Esspor’un garantilediğini yazmıştınız, ama bugün set alamadığı takdirde Esspor elenebilir, 23 Nisan İÖO ise bugün 3-0 kazandığı takdirde çeyrek finale kalma şansı var, dolayısıyla C Grubu’nda 4 takımın da kaderi bugün belli olacak…

Yoruma kapalı

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: