Yıldız erkeklerde çeyrek finalistler belli oldu

150625-vol-tr-fn-ye-zb

Yıldızların final gruplarında son gün mücadelesi tamamlandı. Ajansta yer alan günün ilk haberine devamla, Ankara ve Nevşehir’de sonuçlanan maçlarla ilgili sonuçları vermeyi sürdürüyoruz. Ankara’daki erkek yıldızlar mücadelesinde, zor ve beş setlik bir maç oynandı, Bursa temsilcisi Tofaş, Alanya Bahçeşehir Koleji’ni 3-2 ile geçebildi. Bu sonuçla Tofaş, puanını 5’e çıkardı ve çeyrek finallere yükseldi, Alanya Bahçeşehir ise 3 puanla eve döndü.

Başkent’teki son maç grubun en zor maçlarından biri oldu. Ankara temsilcisi Maliye Milli Piyango, 2-1’lik üstünlüğünü koruyamadı ve İstanbul BBSK maçtan 3-2 galip ayrıldı. Yıldız erkeklerde son çeyrek bilet, 5 puana ulaşan İstanbul BBSK‘nın oldu, Maliye Milli Pİyango ise averajla finallere veda etti.

Beştepe salonundaki maçlarda Beşiktaş gruptaki ilk ve son galibiyetini 3-0’la Melikgazi Belediyesi karşısında aldı. Hem 3 puanlı Beşiktaş, hem de puansız Melikgazi Belediyesi eve geri döndüler. Grup lideri Galatasaray, en zorlu rakibi Ziraat Bankası’nı son maçta 3-1 yendi ve gruptan 3’te 3’lük galibiyet serisi ve 9 toplam puanla lider olarak çeyrek finale yükseldi. Ziraat Bankası lidere yenilmesine karşın, ilk iki maçtaki galibiyetle kazandığı 6 puanla grup 2’ncisi olarak çeyrek final kapısını araladı.

Aydın Hoşgör | Spor Ajansı

150625-vol-tr-fnl-day3-ye

Yoruma kapalı

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: