Yıldızlarda finalistler belli oluyor

150627-vol-yk-vb

Türkiye Yıldızlar (Kız-Erkek) Voleybol Şampiyonası’nda final öncesi son maçlarda, bugün (cumartesi) Ankara’da yıldız erkekler, Nevşehir’de ise yıldız kızlar hem finalist olmak için yarı final ve hem de Türkiye sıralamasında ilk 8’de yerini belirlemek adına klasman maçları oynanacak.

Nevşehir’deki yıldız kızlar mücadelesinde, Üniversite Spor Salonu’nda oynanacak. Önce klasman maçları için saat 10’da İstanbul voleybolünün iki güçlü temsilcisi Es Spor ile Eczacıbaşı, saat 12’de ise Bursa Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul’un üç büyüklerinden  Galatasaray, Türkiye 5-8’nciliklerinde yerlerini belirlemek adına fileye yükselecekler.

Ardından, ilk yarı final maçında İstanbul’un şampiyon armadası Vakıfbank ile finallerin flaş takımı Elazığ İl Özel İdaresi’nin yıldız kızları finale yükselmek için karşı karşıya gelecekler. Finallerde Galatasaray ve Eczacıbaşı gibi İstanbul’un dev takımlarını eleme başarısı gösteren Elazığ İl Özel İdaresi, son İstanbul takımı Vakıf’a da fileyi dar edecek mi veya Vakıfbank, İstanbul değirmeni Elazığ İl Özel İdaresi efsanesini sonlandırabilecek mi?

Günün son maçında, diğer finalist olmak adına Karşıyaka ile İlbank oynayacaklar. Küçük kızlarda Türkiye Şampiyonu olan Ankara takımı İlbank’a, bu sezon ikinci şampiyonluğu yıldız kızları kazandırabilecek mi, yoksa İzmir’in parlayan yıldızı Karşıya bir şampiyonluk ta yıldız kızlarıyla filede mi yaşayacak? Tüm bu soruların cevapları bugün oynanacak yarı final ve yarınki final maçlarında verilecek.

Ankara’daki yıldız erkekler programı ise yine klasman maçlarıyla başlayacak. Saat 11’de Beştepe Voleybol Salonu’nda İstanbul BBSK ile Arkas Spor, klasmanda üst sıralarda yer alabilmek adına karşı karşıya gelecekler. Saat 13’te, günün ikinci klasman maçında TVF Spor Lisesi ile Okyanus Koleji fileye yükselecekler.

Günün klasman maçlarının tamamlanması ile birlikte yarı final maçlarına geçilecek. Bu kez Başkent Voleybol Salonunda ve saat 12’de, İstanbul temsilcisi Es Spor ile Ankara temsilcisi Ziraat Bankası finalist olmak için tüm performanslarını ortaya koyacaklar. Saat 14’de ve yine Başkent Voleybol Salonu’nda Bursa temsilcisi Tofaş ile İstanbul’un üç büyüklerinden Galatasaray diğer finalist olmak adına kozlarını paylaşacaklar. Yıldızlarda (kız-erkek) son klasman ve final maçları Ankara ve Nevşehir’de oynanacak.

Aydın Hoşgör | Spor Ajansı

150627-yk-ye-trfnl-yf-fikst

Yoruma kapalı

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: