İVK destek arıyor!

150929-vol-ivk

2010 yılında kurulan ve sezona kadar amatör bir ruhla Büyük Erkekler liginde mücadele eden yeni sezonda Deplasmanlı Bölgesel ligde şampiyonluk mücadelesi verecek. Kulüp Başkanı  Nüket YOLAÇ “İstanbul 14 Milyonluk ve çoğu Avrupa ülkesinden kalabalık bir şehir ve böyle bir metropolde voleybolda en üst ligde Türk Sporunun lokomotifi olan 3 büyükler diye tabir ettiğimiz Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray ile birlikte amatörlerin lokomotifi İstanbul Büyükşehir Belediyesi takımları var. 2’nci lige baktığımızda sadece Okyanus koleji ve kendi alt yapı sporcularını oynatan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ikinci takımının olduğunu görüyoruz. 3’ncü ligdeki tek İstanbul temsilcisi ise yine kendi altyapı sporcularını oynatan Es voleybol. Bizde bu tabloyu görünce bu 14 Milyonluk şehirde alt yapı yaşı dolan daha 1.lig seviyesinde oynamaya hazır olmayan yada üniversiteye ağırlık vermek isteyen ve il dışına gitmeyi tercih etmeyen sporcuların bu spordan kopmamaları için liglerde oynayan takımların artması gerektiğini düşünerek bir misyon üstlenmemiz gerektiğine karar verdik. Bu nedenle şuan hiç bir geliri yada arkasında desteğimiz olmamasına rağmen Deplasmanlı Bölgesel lige katılma kararı aldık” ded. Yolaç, sözlerini şöyle sürdürdü;

“İyi bir ekip oluşturduğumuzu düşünüyorum. 1995-1996 lı doğumlu sporculardan çok genç bir ekip oluşturduk. Amacımız bu yıl Bölgesel ligde başarılı olup 3. lige çıkabilmek. Ardından da yapabilirsek, 2. lige çıkıp oralarda kalıcı olmak istiyoruz, çünkü İstanbul gibi çok büyük bir şehrin sadece en üst ligde değil alt ligde de mücadele edecek ve oralarda oynayacak sporculara oynama imkânı sunacak ekiplere ihtiyacı var. Bu misyonu üstlenmeye karar verdiğimizde hiç bir şeyimiz olmadan başladık, uyumlu olacağına inandığımız iyi bir takım oluşturduk.Biz hem federasyonumuzdan hem de ilimizde ki büyük takımlardan maddi ve manevi destek bekliyoruz. Antrenman ve maç topundan tutunda her türlü ekipmana ihtiyacımız var ayrıca forma ve isim sponsoru da arıyoruz. Böyle bir misyonla işe başladık ve bu yolda bizi destekleyecek yol arkadaşlarına ihtiyacımız var dedi.”  

İstanbul Voleybol geçen sezon Genç Erkekler Türkiye 2’ncisisi olan Galatasaray ve daha önce 2. ligde de TVF Spor Lisesinde forma giymiş Hür Tatlıcı, Tuna lisesi ile Türkiye 2’nciliği yaşayan Emre Yavaş, Hakan Aydın, Hüseyin Sülek, Davutpaşa lisesi ile Türkiye 3.lüğü yaşan Fatih Kurnaz, Geçen sezon İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genç takımında oynayan Kadir Şenol ve Furkan Kasap, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yıldız takımı ve Tuna lisesi pasörü olarak Türkiye 4.lüğü derecesi kazanan pasör Ekrem Sülek, geçen sezon Palandöken Gençler ligi takımında oynayan Berk Kurtcan ile Tuna Lisesi ile geçen sezon Türkiye 4’ncülüğü yaşayan Emirhan Şabanfakı ile 1995 doğumlu Kerem Akkaya ve 1999 doğumlu Furkan Demirbaş ile anlaşmıştı.

Yoruma kapalı

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: