Cimbom, derbiyi uzattı; 3-1

151202-vol-gk-fb-gs
İstanbul Voleybol Ligi Genç Kızlar Süper Grubun derbi mücadelesinde Galatasaray, ezeli rakibi Fenerbahçe karşısında 3-1’lik galibiyet ile 3 puana ulaştı ama 2-0 önde iken rakibine verdiği setle de maçı uzattı. TVF 50.Yıl Voleybol Salonu’nda oynanan gecenin ilk maçında Galatasaray ilk ve son setlerde açık farkla üstündü.

25-18’lik ilk set başarısıyla maçta 1-0 öne kaçan sarı kırmızılılar, ikinci sette rakiplerine karşı zor da olsa 25-23 kazanmasını bilerek maçtaki üstünlüklerini 2-0’a taşımasını bildiler. İlk iki sette ezeli rakipleri karşısında tutuk kalan sarı lacivertli genç kızlar, üçüncü sette kazanmak ve maçta kalmak adına çok isteklilerdi.

Galatasaray’ın maçı bitirme arzusu tabelaya yansımadı ve Fener 25-22’lik set galibiyeti ile maçta kalmayı başardı. Dördüncü set, ilk sette olduğu gibi baştan sona Galatasaray’ın belirgin üstünlüğü ile oynandı. Fener’in kaznadığı kadar Cimbom’un ferdi hatalarla verdiği sayılar, son sette farkın 10 sayıda kalmasına neden oldu. Son seti 25-15 kazanan Galatasaraylı genç kızlar, maçtan da 3-1 galip ayrılarak süper grupta hanelerine üç puan daha eklediler.

Aydın Hoşgör | Spor Ajansı

Yoruma kapalı

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: