Genç kızlar okul basketbolda şampiyon; Florya Doğa Koleji

160229-BASK-OKUL-GK-FNL3

Okullararası Basketbol Şampiyonası’nda genç kızların İstanbul Şampiyonu, Florya Doğa Koleji oldu. Cafeağa spor salonunda oynanan final maçında, Bostancı Doğa Koleji ile karşılaşan Florya Doğa Koleji, boy ve tecrübe farkıyla rakibi karşısında maçın büyük kısmında hakimiyeti elinde bulundurdu. 2.05’lik oyuncusu ve kazanmaya daha odaklı tempoları ile öne çıkan Florya Doğa Koleji pota altında maçın genelinde daha başarılı göründü.

160229-BASK-OKUL-GK-FNL2Maç öncesi ajansa yaptığı değerlendirmede, “ya 10-15 farkla kaybederiz, ya da 5-6 farklı biz kazanırız” yorumunu yapan Bostancı Doğa Koleji’nin antrenörü, ilk devre sonunda bu umutlarını korumuş olsa da, özellikle ikinci devrede çemberi bulmakta sıkıntı yaşayan takımının 6 farkla mağlubiyetine engel olamadı. Tribünlerdeki bir grup taraftarın desteği ile maça yüksek konsantrasyonla başlayan Bostancı Doğa Koleji, rakibin boy avantajı karşısında pota altında istediği başarıyı yakalayamadı.

İlk periyodu 14-9 önde kapatan Florya Doğa Koleji, ikinci periyotta 11-9 geride kalsa da ilk yarıyı 3 farkla (23-20) önde kapatıp soyunma odasına lider olarak gitmeyi başardı. İkinci yarının ilk, maçın ise en skorer periyodunda Bostancı’nın çemberine ilk yarıdakine eşit (23) sayı bırakan Florya Doğa, rakibin 19 sayısına ise engel olamadı ve son periyoda 46-39 önde giderek avantajını korudu.

Bostancı Doğa, maçın son çeyreğinde daha etkili oynadı, rakibin daha çok çok topunu kaptı ama skor açısından maçın en zayıf periyodunda rakip potaya sadece 7 sayı bırakabildi ama Florya’nın 6 sayısına engel olamayınca, 52-46’lık maç galibiyeti ile Florya Doğa Koleji, genç kızlarda İstanbul Şampiyonluğuna ulaştı.

160229-BASK-OKUL-GK-FNL1Maçtan sonra düzenlenen törende, İstanbul’un ilk 4 takımına kupa ve madalyaları dağıtıldı. İstanbul İl Spor Sicil Lisans Şube Müdürü Adnan Kuzu ile ilin diğer spor yöneticilerinin ellerinden madalya ve kupalarını alan takımlar, önde ayrı ayrı ardından da toplu hatıra fotoğrafı çektirerek günü tamamladılar. Florya Doğa’nın bazı sporcuları, maç sonrası kulüp antrenmanlarına yetişmek için salondan hızlı ayrıldılar. İstanbul finallerinden fotoğraflar, Perşembe günü ajansta yayında olacak..

Aydın Hoşgör | Spor Ajansı

Yoruma kapalı

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: