Aytuğ Pehlivan; “Festival formatı, gençler için uygun değildi”

160618-vol-halk-aytug-hoca

2015-2016 sezonunu Türkiye 3’ncüsü olarak kapatan Halkbank genç erkek voleybol takımı antrenörü Aytuğ Pehlivan, şampiyonluk hedeflerini yarı final maçında yitirdiklerini söyledi. Yarı finalde karşılaştıkları Galatasaray maçında sergiledikleri kötü oyundan sonra, moral olarak demoralize olduklarını savunan Aytuğ Pehlivan, ajansa yaptığı açıklamada “Galatasaray maçında birkaç rakip oyuncu çok iyi oynadı. Biz yapamadık, kötü oynadık, Galatasaray da hak etti” dedi.

3-4’ncülük maçında karşılaştıkları Beşiktaş karşısında ise “spontane gelişen ve taktikle hazırlanan bir iki tane ekstra iş, oyunun akşını değiştirebiliyor. Zaman zaman olmasa da Beşiktaş karşısında taktiklerimiz tuttu ve çok şükür kazandık” diye konuşan Aytuğ Pehlivan, maçta hakemlere yaptığı itiraz konusunda ise, “bir pozisyonla ilgiliydi. Evet, pozisyon hatamız vardı ama kural diyor ki pozisyon hatasını eğer hakemler fark ederse, diyor. Hakemler fark etmeden biz pozisyon düzeltmesi istersek pozisyon hatası olmaz. O noktada bir itirazım oldu ama önemli değil, çok şükür maçı aldık” dedi.

Bu sene hedeflerinin şampiyonluk olduğuna vurgu yapan Aytuğ Pehlivan, “Bu grupla dört yıllık bir periyodumuz var. Bu süreçte, açıkçası burası için hazırlanmıştık. Nasip değilmiş olmadı. Önümüze bakacağız, bundan sonraki maçlarda ve bundan sonraki jenerasyonda daha iyilerini yakalamaya çalışacağız. Kısmet değilmiş herkese teşekkür ederim” diye konuştu. Beşiktaş maçında en iyi oyuncusu olarak Abdullah Çam’ı gösteren Aytuğ hoca, “Bence bu turnuvanın en iyisi idi diyebilirim” dedi.

Türkiye Şampiyonaları finallerinin festival havasında yapılması konusunda görüşleri sorulduğunda ise, başarılı hoca, “İzmir’deki festival, mükemmel bir organizasyon, bu konuda hiçbir şey söyleyemem fakat gençler turnuvasının, ki gençler A takımın bir tık aşağısı, gençler turnuvasının bu şekilde oynanması, şahsi fikrimdir, bana göre uygun değil ama küçükler, minikler ve hatta yıldızların bu format dışında oynanması bundan sonra uygun değil. Festivali çok iyi buldum, emek verenlerin ellerine sağlık” diye konuştu.

Yoruma kapalı

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: