İstanbul Voleybol Ligi’nde ‘yıldız kızlar’ parladı!

TVF 50. Voleybol Salonu’nda oynanan final 3’ncü grubu maçında İstanbul’un üç büyüklerinden Fenerbahçe’nin yıldız kızları karşısında TED İstanbul Koleji, 3-2’lik çok değerli bir galibiyet elde etti. Zaman zaman nefes kesen rallilerin izlendiği maçta Fener karşısında kazanmayı daha çok isteyen ve maçın genelinde etkili olan takım, TED İstanbul Koleji oldu.

Maçın ilk seti TED’in hakimiyetinde geçti; ilk teknik mola 8-6 Fener, ikinci teknik mola ise 16-12 TED’in liderliğinde geçildi. Fener’in 5 farkla geride kaldığı (20-15) anda mola sarı lacivertli yıldızları soğutsa da setin gidişini değiştirmedi ve 21’nci sayısını 4 farkla önde geçen TED İstanbul Koleji, 25-19’luk ilk set galibiyeti ile maçta 1-0 öne geçerek önemli avantaj elde etti.

İkinci sette de pozisyonlar değişmedi ve ilk teknik molaya yine ve 8-4 önde giden Fener, bu kez ikinci teknik molaya da 16-13 kendi liderliğinde giderek bu kez sette üstünlüğü elden bırakmadı. 21’nci sayıya 5 farkla önde ulaşan sarı lacivertli yıldız kızlar, 25-20’Lik set galibiyeti ile maçta 1-1 eşitliği sağladılar.

Üçüncü set bu kez dengeli geçer gibiydi ama TED İstanbul Koleji teknik molalara 8-6 ve 16-14 önde gitti, 6 farkla 21’nci sayıyı gördü, Fener’in aldığı mola işe yaramadı ve üçüncü seti 10 farkla 25-15 kazanan TED İstanbul Koleji bir kez daha ve 2-1 öne geçti. Dördüncü sette ilk teknik molaya Fener 8-5 önde ulaştı, TED 9’da eşitledi. Üst üste iki servisi rakip sahada kalınca TED 2 farklı öne kaçtı ama Fener 14’de rakibini yakaladı ve ikinci teknik molada da 16-14 önde ulaştı.

Set 17’nci sayıda bir kez daha eşitlendi, Fener öne kaçan rakibini 18’de yakaladı ve hemen ardından 3 farkla 21’nci sayıyı kazanan oldu. Sette 21-22-23’ncü sayılar eşitliklerle geçildi. TED’in kritik servisinde top dışarı gidince Fener, set sayısı için fırsat kazandı. TED mola aldı dinlendi ve servisin ardından Fenerbahçe güzel bir plase ile 25’nci sayıyı kazandı, setten 25-23 üstünlükle ayrılarak tabelayı bir kez daha ve 2-2’de eşitledi.

Tea-break setinde TED daha etkili oynadı, ama sette ilk devreyi 8-4 önde geçen TED, setteki hakimiyetini hiç elden bırakmadı. TED İstanbul Koleji, bir blok-out sayısı ile 5 farkı görünce (12-7) İsa hoca mola istedi. Mola dönüşü TED’li yıldız kızlar beşinci seti 15-8’la önde tamamladılar ve 3’ncü final grup maçında dev rakiplerini 3-2 yenme başarısı gösterdiler.

Aydın Hoşgör | Spor Ajansı, İstanbul

1 Yorum - “İstanbul Voleybol Ligi’nde ‘yıldız kızlar’ parladı!”

Yoruma kapalı

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: