İBBSK’nın midi erkekleri Katar’ın U15’lerini 3-1’le geçti

Geçtiğimiz sezonun Türkiye ikincisi ve İstanbul Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (İBBSK) minik erkek voleybol takımı, yeni kurallar gereği ‘midi’ kategorisinde mücadele edeceği yeni sezon öncesi hazırlık çalışmaları kapsamında karşılaştığı Katar U15 Voleybol takımı karşısında 3-1’lik galibiyete ulaştı.

İBBSK Küçük ve Midir erkek voleybol takımlarının antrenörü Şeref Tok’un Beden Öğretmenliği yaptığı ve aynı zamanda da okul voleybol takımını antre ettiği Cevatpaşa Ortaokulu’nun spor salonunda oynanan hazırlık maçında tam kadro ile sahaya çıkan İstanbul BBSK midi erkekleri, Katar Voleybol Milli Takımı’ndan iki oyuncunun yer aldığı U15 kadrosu karşısında ilk iki sette 25-15 ve 25-17’lik galibiyetlerle üstünlük kurmakta zorlanmadılar.

Maçın üçüncü setinde direnci artan Katar U15’leri, İstanbul’da yaptıkları hazırlık kampı dahilinde oynadıkları ve 3-0 kaybettikleri hazırlık maçlarında bu kez şeytanın bacağını kırarak 18-25 ile ilk setlerini kazandılar ve maçı 2-1’e getirdiler. Dördüncü sette Katar U15’leri aynı direncini sürdürse de, İBBSK Midi Erkek Takımı 25-22’lik set galibiyeti ile hazırlık maçından 3-1 galip ayrılmayı başardılar.

Maç sınrası takım oyuncularından Cemal’in annesi Şefika hanım tarafından yapılan boşnak böreği ‘mantı’ ve tatlı olarak ekler, meyve suyu ile birlikte tüm takım oyuncularına ve antrenörlere ikram edildi.

Yoruma kapalı

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: