İBBSK midi erkek takımına 1.86’lık smaçör!

Geçtiğimiz sezonu İstanbul voleybol ligini şampiyon olarak kapatan İstanbul Büyükşehir Spor Kulübü küçük erkek voleybol takımı, ligin güncellenen kuralları sonrası ‘midi’ kategorisinde mücadele edeceği yeni sezonda iddiasını yaptığı transferlerle de destekliyor. Bayrampaşa’daki Cevatpaşa Ortaokulu Spor Salonu’nda ligin başarılı antrenörü Şeref Tok’un yönetiminde yeni sezon hazırlıklarına başlayan İBBSK Midi Erkek Voleybol Takımı’nın son transferi Tekirdağlı Kutay oldu.

2004 Doğumlu Kutay Başol, Tekirdağ’ın Çerkezköy Atatürk Spor Kulübünde oynarken, antrenörü Seçkin Demirbağ’ın girişimi üzerine İBBSK Küçük Erkek Takımı antrenörü Şeref Tok’un yakın takibine girdi. Küçük oyuncuyu antrenmanda ve maçta isleyerek transferine yeşil ışık yakan Şeref Tok, Kutay’ın İBBSK tarafından İstanbul’da misafir edilmesini de sağladı. Aynı zamanda beden öğretmenliğini yaptığı Cevatpaşa Ortaokulu’na kaydını yaptıran Şeref Tok, Kutay’ı okul takımında da oynatmak üzere kadroya dahil etti.

Okullarda yeni sezonda Türkiye Şampiyonası hedefleyen Cevatpaşa Ortaokulu, 1.86’lık oyuncu ile bu iddiasını da pekiştirdi. İstanbul Büyükşehir Spor Kulübü’nün tesislerinde kalmakta olan genç oyuncu, geçtiğimiz yol Tekirdağ’daki okulunda 90 ortalama ile tamamladığı eğitiminde de başarılı bir öğrenci ve gelecekte de inşaat mühendisliği olmak istediğini söyledi. Polis memuru babası tarafından İstanbul’da Şeref hocaya teslim edilen Kutay’ın voleyboldaki hedefleri de büyük! Oynayacağı yeni takımının diğer sporcuları ile kısa sürede kaynaşan ve gördüğü ilgiden dolayı da oldukça memnun olduğunu ifade eden Kutay, yeni takımı ile Türkiye Şampiyonluğu yaşamak istiyor. 1.68’lik boyu ile takımın ikinci en uzun oyuncusu olan Kutay, İBBSK Midi Erkek Takımı’nda smaçör oynayacak.

Aydın Hoşgör | Spor Ajansı

Yoruma kapalı

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: