Küçük kızlarda Fener, Vakıf karşısında 2-0’dan maçı çevirdi; 3-2

İstanbul Voleybol Ligi küçük kızlar süper grup maçında zorlu rakibi Vakıfbank karşısında zoru gerçekleştiren Fenerbahçe, geriden gelip 2-0’dan maçı çevirdi ve 3-2 kazanmasını bildi.. TVF 50. Yıl Voleybol salonunda oynanan gecenin ilk maçında ilk sette Fener tutuk, Vakıfbank ise atak oynadı. Maçın ilk setini 25-21 kazanan Vakıf, maçta 1-0 öne geçen taraf oldu. İkinci sette Vakıfbank daha etkili, Fener’in yıldızları daha tutuktu. Seti 11 farka 25-24 kazanan Vakıfbank küçük kızları maçta 2-0 öne geçtiler.

Üçüncü sette Kanarya canlandı. Tribünlerdeki veli taraftarlarının karşılıklı tezahüratları ile renklenen maçın üçüncü setinde önce Vakıf öne kaçtı ve farkı 5 sayıya kadar taşıdı (8-3). Sonrasında Fenerin küçük kızları kontrolü ele aldı ve rakiplerini 10’da eşitledikleri sette daha sonra 5 farkla (18-13) öne kaçtılar, ardından da üçüncü seti 25-17 kazanıp maçta kalan Fener kızları tabelayı 2-1’e çevirdi.

Dördüncü set eşitliklerle başladı: 4-4.. Vakıf öne kaçtı ve 4 farkı (9-5) gördüğünde Fener mola aldı. Fener’e 9’da yakalanan Vakıf, yeniden öne geçti ama yine ve 13’de yakalandı. Seti 14’te eşitleme sırası Vakıf’taydı. 15 ve 16 sayılar da eşitliklerle geçildi. Vakıf 18-16 önde geçtiğinde Fener mola istedi ve seti bu kez kendisi 18’de eşitledi. Bir Vakıf, bir Fener’in liderliğinde son çeyreğine girilen sette Fener 20’deki eşitlikten sonra bir daha rakibine yakalanmadı ve seti 25-21 kazanıp maçı 2-2 eşitliğe taşıdı.

Beşinci set dengeli başladı, yine Vakıf öne kaçtı ama 3’te eşitledi. Rakibini 3’lü seri ile ardında bırakarak 7-4 öne geçen Fener, beşinci setin ilk yarısını 8-6 önde kapatarak avantaj yakaladı. Sahadaki kızların performansı tribünlerdeki babaların da tezahüratlarını arttırdı ve tribün desteği ile daha da coşan Fener küçük kızları 9-6 önde iken Vakıf mola istedi. İkinci devrede Fener’in temposu düşmedi, Vakıf ise denge kuramadı. Altı sayı farka ulaşan (12-6) Fener, rakibin servisi kaçırmasının hemen ardından etkili servisi ile set sayısı fırsatı yakaladı. Atılan serviste orta hakem bir an tereddütte kaldı ama orta hakemle anlaşıp düdüğü Fener lehine çaldı. Beşinci seti 15-7 kazanan Fener, 2-0 geriden geldiği maçı 3-2 kazanarak güçlü rakibi karşısında prestij bir zaferle ayrıldı.

Aydın Hoşgör | Spor Ajansı, İstanbul

Yoruma kapalı

%d blogcu bunu beğendi: