50’nci Yıl’dan akılda kalanlar..

Bu akşam (1 Ekim, Pazar) 50’nci Yıl Voleybol salonunda oynanan İstanbul Voleybol Ligi ‘küçükler’ maçlarında İstanbul’un üç büyüklerinden Fenerbahçe, hem kızlarda ve hem de erkeklerde edindiği çifte zaferle, gecenin kazançlı takımı oldu. Ama şunu da belirtmek lazım ki, sarı lacivertli voleybolcular için maçlar hiç de kolay geçmedi. Öncelikle karşılarında ligin güçlü diğer takımları vardı. Küçük kızlar süper grup mücadelesinde Kanarya’nın karşısında Vakıfbank yer aldı. Küçük erkeklerde ise Okyanus Koleji ile fileye yükseldiler.

Küçük kızların maçında, Fener, 2-0’dan maçı çevirerek önemli bir başarıya imzasını attı. Küçük erkeklerde ise, bu kez maçı 1-0’dan çevirmesini bildiler. Hem küçük kızlarda ve hem de küçük erkeklerde maçlar beşer setle tamamlanabildi. Kızlarda Fener 100, Vakıfbank 95 sayı yaptı; küçük erkek maçında ise yine Fener 105, Okyanus ise 101 sayı üretti. Setler beş’lik, sayılar da birbirine yakın olunca maçları da uzadı ve bir sonraki maçın saati gecenin ilerleyen saatine doğru ötelendi.

50’nci Yıl’da gecenin son maçında Altınyurt küçük erkekleri ile İstanbul BBSK oynadılar. Bu maçın son düdüğü de günün son saati içerisinde çalınmış olmalı. Haftalık maç programı yapılırken, şüphesiz ertesi gün okullarının olacağı göz ardı edilmiyordur, fakat maçlardan sonra daha da geç saatte evlerine ulaşmış olmalarını dikkat alacak olursak, pazartesi gününün sabahçı öğrencileri kendilerini derslere vermekte zorlanacaklardır.

İleriki haftaların programlarında, maç uzamalarını da göz ardı etmeyerek akşam seanslarında en fazla iki maç oynatılması daha sağlıklı olur gibi görünüyor. İkinci hafta maçları tamamlandı, yarın (pazartesi) 3’ncü haftanın ilk maçları için düdükler çalınacak.  Ayrıca ilk iki hafta maçları oynanıp bitmiş olmasına karşın, maç sonuçları ile de herhangi bir enformasyon da olmadı. Ajansta maç sonuçlarını toplamaya çalışırken, bazı salonlarla iletişimi kurulamamasından dolayı maçların sonuçları bazen eksik kaldı. Geçtiğimiz iki yılda aynı işlevi hızlı bir şekilde gerçekleştiren İl temsilciliği bu kez aynı performansı sergilemekte geri kaldılar.

Bu gecenin yazısını yine TVF 50. Yıl’dan iki ayrıntı ile noktalayacağım. Küçük kızlar maçı, ki süper grup maçıydı, Fener ve Vakıf arasında oynandı. Dikkatimi çekti, görüntüledim, sonrasında o gece görev alan bazı hakem arkadaşlara da sordum, çünkü ilk maçta bayrak hakemleri yoktu! Aynı saatlerde büyük salonda oynanan Fener maçı nedeniyle bazı hakemler orada görevliydi sanırım ama alt yapı maçlarında hakem sıkıntısı mı yaşanacak diye sorgulamadan da geçmek istemedim.

İkinci ayrıntı, salonun tavanından şıp şıp damlayan yağmurdu. Bir tanesi sahanın hemen kenarına yakında ama bir diğerinde file dibine isabet kaydedildi ve küçükler maç sırasında sık sık durup havluyla yeri kurulamak gereğini duydular. Ayrıca, kızların maçında yine az da olsa aile taraftar vardı ama küçük erkekler yine her nedense yine mahzun kaldılar. Fener-Vakıf maçında zaman zaman aile taraftarların tezahüratları belki büyük salondaki Fener maçını aratmayacak boyuttaydı. Sahi, küçük erkek ailelerinin, çocukların maçlarını izlememek için ne gibi mazeretleri vardı, doğrusu bu da çok ilgimi çekti.

Yoruma kapalı

%d blogcu bunu beğendi: