Marmara Basket-Kızıltoprak maçı nefes kesti; 66-62

İstanbul Basketbo Ligi U16 Erkekler’de zor maçın galibi Marmara Basketbol oldu. Caferağa spor salonunda oynanan gecenin son maçında, Kızıltoprak karşısında dişe diş bir mücadele sergileyen Marmara Basketbol, ilk çeyreği 14’lük beraberlikle tamamlanan maçın ikinci çeyreğinde rakibinin gerisine düşmesine karşı çeyreğin bitimine iki dakika kala tabelayı 32’de eşitledi. Son 48 saniyesine 33-33’lük eşitlikle girilen maçın ilk yarısında son düdüğün çalmasına saniyeler kala ise Marmara Basketbol, Barış Yazıcı’nın (98) enfes üçlüğü ile soyunma odasına 36-33 ilk yarının lideri olarak gitmeyi başardı.

İkinci yarının ilk maçın ise üçüncü çeyreğinde Marmara Basketbol fark açmaya niyetlendi ve tabelada 12 farkı gördü. Etkili oyununu sürdürmekte zırlanan Kızıltoprak, üçüncü çeyrek sonunda maçta 10 sayı (57-47) geride kalınca, Marmara Basketbol son çeyreğe lider gitti. Maçta son çeyrek sert mücadelelerle başladı, Kızıltoprk’ın baskısı işe yaradı ve son 7 dakikaya girilirken fark 5 sayıya kadar geriledi. Maçta son 6 dakikaya girildiğinde ise Kızıltoprak serbest atışlardan bşrini potadan geçiremeyince rakibini 57’de eşitleme fırsatını kaçırdı. Keyifli mücadelelerin izlendiği maçta son 5 dakikaya tek sayı farkla Marmara Basketbol’ün liderliğinde gidildi.

Maçta 2 dakika süresince 57’deki eşitlik bozulmadı. Son iç dakikaya ise Marmara basketbol iki farkla önde gitti ama Kızıltoprak’ın buna cevabı gecikmedi ve son 2 dakikaya 59’luk eşitlik ve mola ile gidildi.  Marmara’dan nefis bir üçlük ve hemen ardından 2 sayı daha geldi ve son dakikaya 5 farkla Marmara önde giderek avantaj yakaladı. Rakibinin baskısı karşısında yanıt vermekte zorlanan Kızıltoprak’ın çabaları sonuçsuz kaldı ü ve maç 66-62 Marmara Basketbol’ün üstünlüğünde tamamlandı.

Aydın Hoşgör | Spor Ajansı, İstanbul

Yoruma kapalı

Arşivler

Ençok okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: