Fener, Es’tirdi;3-1

İstanbul Voleybol Ligi genç erkeklerde Fener, Es’tirdi;3-1.. TVF 50. Yıl Voleybol Salonunda oynanan Cuma gecesinin ilk maçında, ilk seti 25-17 kazanarak maçta 1-0 öne geçen sarı lacivertli genç erkekler, avantajı ele aldılar. İkinci sette Es, daha dirençli oynadı ve maçta skor daha yakın kaldı. Yine de, ikinci seti 5 farkla da olsa 25-20 kazanmasını bilen Fener, tabeladaki üstünlüğünü 2-0’a taşıyarak avantajını korudu. Üçüncü sette, Es’in genç erkekleri daha baskın çıktı. İlk iki setteki performanslarında düşüş gözlenen Fener karşısında Es’in genç erkekleri, üçüncü seti 25-19 kazanarak maçta kalmayı başardılar; 2-1.

Dördüncü sete Es yine hızlı başladı ve teknik molaya 8 farkla 12-4 önde gidip rakibini maçta eşitleme anlamında ciddi bir avantaj ele geçirdi. Ancak mola dönüşü Fener’in etkin oyunu setin seyrini değiştirdi. Setteki farkı önce 7 sayıya düşüren Fener (16-9) mola aldı. Mola dönüşü 3’lü seri ile Fener farkı 4 sayıya (16-12) kadar düşürdü. Es, setin bu anlarında etkili gelmeye başladı; smaçları sayıya dönüştü, filede topa sahip olmada başarı oranı yükseldi ve neticesinde Es, farkı yeniden 6 sayıya (19-13) çekti. Önce Fener, ardından Es, birer servisleri fileye takarak şanslarını birbirlerine ikram ettiler. 21’nci sayıya 5 farkla (21-16) önde giden Es’in seti alıp maçta eşitliği sağlayacağı düşünüldüğü bu anlarda Fener’e maçta üstünlüğü yeniden ele aldı.

Fener, 23-19 geride iken servisi yine fileye takarak hem avantajını sarstı ve hem de rakibine set sayısı atma fırsatı verdi. Ancak, Es, bu anda da servis avantajını değerlendiremedi ve rakibi gibi serviste top fileye aşamadı. Peşine Fener, etkili bir smaçla farkı 3 sayıya (24-21) indirdiğinde Es, mola aldı. Mola dönüşü Es, Fener’in etkili smacını karşılayamadı ve fark tek sayıya (24-23) düştüğünde de Es’ten ikinci mola isteği geldi. Rakip sahanın dahilinde kalan servis, Fener’e can suyu oldu ve sete 24’te eşitlik geldi. Sarı lacivertli genç erkeklerin coşkusu kabardı, filedeki rakibin smacına etkili blok yaparak sette ilk kez ve 25-24 öne geçtiler. Es, rakibinin smacını karşılayamadı ve Fener, başlarında 8 farkla geride kaldığı seti 26-24 kazanarak maçtan 3-1 galip ayrılmayı başardı.

Aydın Hoşgör | Spor Ajansı

Yoruma kapalı

Arşivler

Ençok okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: