Marmara, Yeşilyurt’ta kabardı; 3-1

İstanbul Voleybol Ligi genç kızlarda Marmara Akademi, Yeşilyurt‘ta kabardı ve zor maçtan 3-1 galip ayrıldı. TVF 50. Yıl Voleybol Salonu’nda oynanan gecenin ikinci maçında, iki denk takımın renkli mücadelesi tabelaya yansıdı. İlk seti Marmara Akademi, ikinci seti ise Yeşilyurt, ‘aynı skorlarla’ 25-22 kazanıp maçı eşitlediler.

İlk sette öne kaçan ve teknik molaya 12-8 önde giden Yeşilyurt karşısında Marmara Akademi 5 farkla (16-11) geride kaldığında ise molada soluklanma gereği duydu. Mola dönüşü Marmara, kabardı ve rakibini 17’de yakaladı, ardından da 2 farkla öne geçti. Şehrin Avrupa yakasının güçlü takımlarından Yeşilyurt, farkın daha açılmasına fırsat vermeden ve 19’da nefis bir plase ile eşitliği sağladı, ardından da servisine kötü manşet atılınca 21’nci sayısını tek farka önde iken kazandı. Marmara Akademi, servisi geri dönmeyince 22’de eşitlediği ilk sette daha sonra rakibine şans tanımadı ve önce rakibin hatalı pası ve ardından attığı etkili servisleri ile skora ulaşmakta gecikmeyerek ilk seti 25-22 kazanıp maçta 1-0 öne geçti.

İkinci sette bu kez öne kaçan Yeşilyurt oldu ama 9’da yakalandığı rakibinin 3 farkla teknik molaya 12-9 önde gitmesine engel olamadı. Mola dönüşü Yeşilyurt 13’de yakaladı, ardından 14’de yakalandı. Yeşilyurt, seti 17’de yine eşitledi ama Marmara Akademi’nin 3 farkla (20-17) yeniden öne geçmesi üzerine mola istedi. 21’nci sayıyı 2 farkla önde olan Akademi kazandı fakat Yeşilyurt 21’de rakibini durdurdu. Ardından blokta etkili olarak öne geçen Yeşilyurt tempo yükseltti ve etkili servis sonrası set sayısı şansını yakaladığında Marmara Akademi mola istedi. Filede baskın çıkıp topu rakip sahada öldürmeyi başaran Yeşilyurt, 25-22 kazandığı setle birlikte maçta 1-1 eşitliği sağladı.

Üçüncü sete Marmara Akademi hızlı başladı 3-0 öne kaçtı. Farkı 5 sayıya kadar (9-4) çıkaran rakibi karşısında Yeşilyurt, ardından teknik molaya 12-10 önde gitmeyi başararak avantajı ele aldı. Mola dönüşü Yeşilyurt etkinliği sürdü ama set, 18’de eşitlenince Yeşilyurt mola istedi, 21’nci sayı 2 farkla önde iken Yeşilyurt kazandı ve bu kez mola isteyen Marmara Akademi oldu. Marmara Akademi’nin genç kızları farkı açtırmadı ama servise kötü manşet atılınca bu kez Yeşilyurt’a set sayısı şansı doğdu. Uzun ve nefis bir ralli sonunda etkili bir smaçla Marmara yarıştan kopmadı, peşinden yine etkili bir smaçla seti 24’te eşitledikten sonra, seti 26-24 kazanıp maçta 2-1 geçtiler.

Dördüncü sette Yeşilyurt 5’te eşitledi, teknik molaya 12-11 Maramara Akademi önde gitti. Set 14’te eşitlendi, Marmara Akademi 15-14 öne kaçınca Yeşilyurt mola istedi. Setin bu bölümünde Yeşilyurt 17’de tabelayı eşitleyerek maçta kaldı ama tribünlerdeki az sayıdaki taraftarının desteği ile bu kez Marmara Akademili genç kızlar, rakiplerini 18’de yakaladılar. Yeşilyurt’un servisi fileyi aşamadı ve tabela 19’da yeniden eşitlendi. Marmara Akademi 21-19 öne geçince Yeşilyurt ikinci molasını aldı. Dördüncü seti zorda olsa 26-24 önde tamamlayan Marmara Akademi, genç kızlardaki bu zorlu maçı 3-1 kazanarak fileden galip ayrıldı.

Aydın Hoşgör | SporAjansı

Yoruma kapalı

Arşivler

Ençok okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: