Belediye, Yalı’yı zor geçti; 3-2

İstanbul Voleybol Ligi genç kızlarda İBBSK, denk rakibi Gez Grup Maltepe Yalı karşısında zor maçı 3-2 kazanmayı başardı. TVF 50. Yıl Voleybol Salonu’nda dün (4 Aralık Pazartesi) oynanan gecenin ikinci maçında grubun 4 ve 5’incileri arasındaki mücadelede genç kızların performansı maçın kalitesini de bir hayli yükseltti. Yalı kızları grupta 1 puan üstlerinde olan İBBSK karşısında çok istekliydiler ve maçta iki kez de öne geçmelerine karşın son sözü Belediye söyledi.

İlk sette teknik molaya 12-7 önde giden Belediye sette de liderliği ele aldı ama Yalı kızları 15’te eşitliği sağlayınca İBBSK mola alma ihtiyacı hissetti. İlk seyi 25-16 kazanan Gez Grup Maltepe Yalı Spor, maçta da 1-0 öne geçti. İkinci sette yine Belediye hızlı başladı ve 8-6 öne çıktı, ardından da yine teknik molaya 12-7 önde gitti. Sette 21’nci sayı 6 farka önde iken kazanan Belediye’nin genç kızları, 25-20 önde tamamladıkları ikinci setle birlikte maçta da 1-1 beraberliği sağladılar.

Üçüncü sette Yalı kızları tempo kazandı. Tek sayı farkla da olsa teknik molaya önde gidip hem moral kazandılar ve hem de liderliği ele aldılar. 14’teki eşitlikten sonra Yalı 3 farka öne kaçtığında İBBSK ilk mola hakkını kullandı. Mola dönüşü fark 6’ya çıktı, Yalı 21’nci sayısını kazandı (21-15), Belediye ikinci kez molada soluklandı. Set sayısı servisi karşılanamayınca, seti 25-20 kazanan Gez Grup Maltepe Yalı Spor, İBBSK karşısında maçta bir kez daha ve 2-1 öne geçti.

Dördüncü set çok ortada gitti. Yalı maçı koparmak, Belediye ise maçta kalmak adına tüm güçlerini sahaya yansıttılar. 10’daki eşitlikten sonra teknik molaya İBBSK’nın 12-10 önde gitmesi setin seyri hakkında ilk ipucunu verdi. Setin ikinci bölümünde 3 farkla (15-12) geride kalan Yalı ilk molasını aldı. Ancak mola dönüşü karşılıklı sayılardan sonra fark 4’e çıktığında (19-15) Yalı ikinci molasını istemek zorunda kaldı. 20’de rakibini yakalayan Yalı’nın bu andaki servisi dışarı gidince Belediye 21’nci sayısını tek farkla da olsa kazandı ve yeniden öne geçti, Yalı, seti bir kez daha ve 22’de eşitledi, ancak Belediye’nin 3’lü serisi setin sonucunu belirledi ve dördüncü seti 25-22 kazanan Belediye 2-2 eşitliği sağladığı maçta kalmayı başardı.

Beşinci set Yalı’nın sayısı ile başladı, 2 ve 3’teki eşitliklerden sonra ilk devre 8-5 Belediye’nin liderliğinde tamamlandı. İkkinci devrenin başında sayıyı İBBSK, molayı Yalı aldı. Serisini 3’e tamamlayan İBBSK sette 11-6 öne geçip rahatladı. 12-8 Belediye önde iken Yalı son mola hakkını kullandı, moal dönüşü Yalı 3’lü seri ile farkı tek sayıya düşürdü; 12-11.. Maçta heyecanın tavan yaptığı son anlarda etkili bir blok sonrası sayı Belediye’ye gidince Yalı’nın umutları köreldi. 15-12’lik set galibiyeti ile İBBSK maçtan 3-2 galibiyetle ayrılmasını bildi. Bu sonuçla birlikte puanlarını 14’e yükselten İBBSK grupta 4’ncülüğünü korudu, 12 puanla Yalı 5’nci olarak takibi sürdürdü.

Aydın Hoşgör | Spor Ajansı

Maçın fotoğraf galerisini günü ilerleyen saatlerinde ajansta olacak. Ajanstan ayrılmayın, habersiz kalmayın!

Yoruma kapalı

Arşivler

Ençok okunanlar

%d blogcu bunu beğendi: