Belediye, Kartal avladı; 3-2

İstanbul Voleybol Ligi Küçük Erkeklerin iki iddialı takımı arasında dün (Cumartesi) oynanan bir İstanbul derbisinde İstanbul BBSK’nın B takımı, Beşiktaş karşısında zor bir galibiyete imzasını attı. Bahçelievler Engelliler Spor Salonu’nda oynanan maçtan önce, Galatasaray karşısında İstanbul BBSK’nın A takımının 3-0 yenilgisi sonrası sahaya tedirgin çıkan İstanbul BBSK B takımı, ligdeki zorlu rakipleri Beşiktaş karşısında iki kez geriden gelip maçı çevirdi, son sette mutlu sona ulaştı.

Maçın ilk seti zor ve rekabetçi geçti ve teknik molaya Beşiktaş 12-8 önde gitti. 21’nci sayısı da 2 farkla önde iken kazanan siyah beyazlı takım, rakibine 21’de yakalanınca mola aldı ve soluklandı. Belediye, mola dönüşü hız kesmedi ve 3 farkla (24-21) set sayısı fırsatını yakaladı ama bunu kullanamadı, ardından Beşiktaş bu kez molada dinlendi. Blok sayısının peşine etkili bir smaç ile Beşiktaş, sete 24’te eşitlik getirdi, ancak, servisi dışarı atınca, avantaj Belediyeye geçti. Bu fırsatı cömertçe harcayan Belediye karşısında filede etkili blok yapan Beşiktaş bu kez avantajı ele aldı ama Belediye’nin de maçı bırakmaya niyeti yoktu, sette yeniden ve 26’da eşitlik kuruldu. Etkili bir smaçla Beşiktaş yeniden öne geçti. Set bitti derken, smaçta dışarıya giden topu ile Kartal bir kez daha ve 27’de Belediye’ye yakalandı ama bu kez affetmeyen Kartal, önce vurdu aldı sonra blokta işi bitirerek 29-27’lik ilk set galibiyeti ile maçta 1-0 öne geçti.

Belediye’nin sayısı ile başlayan ikinci sette Beşiktaş öne kaçtı ama sete önce 6’da ardından 9’da eşitlik geldi ve teknik molaya 12-10 Belediye üstünlüğünde gidildi. 12’de eşitleyen Kartal 16-13 öne kaçtığında Yasin hoca mola aldı. İki sayı ile Kartal yeniden öne kaçtı ve ardından fark yeniden 4’e çıktığında Belediye’den ikinci kez mola talebi geldi. Beşiktaş, 21’nci sayısına 5 farkla önde gitti, sonra Belediye’yi bekledi; seti 22’de eşitleyen Belediye karşısında smacın dışarıya gitmesi üzerine Beşiktaş tek farkla geriye düştü ve mola istedi. 23’te seti yeniden sabitleyen Beşiktaş, yine smaçta topu dışarı gönderip bir kez daha tek farkla geriye düştü ve mola istedi. Servisi filede kalan Belediye 24’te son kez yakalandı ama ardından üstü üste iki etkili smaç sayısı ile ikinci seti 26-24 kazanıp maçta 1-1 eşitliği sağladı.

Beşiktaş hızlı başladığı sette 3-0’a erken ulaştı ama 4’de yakalandı. Teknik molaya 5 farkla Kartal önde gitti. Mola dönüşü Belediye tempo yükseltti ve 2 farkla öne kaçtığında (20-18) Beşiktaş mola istedi. Sette bu dakikalarda hakemden ‘kırmızı kart’ çıktı; Belediye’nin liberosu Muhammed, rakibe karşı bariz sevinç gösterisi yapınca orta hakem kırmızı kart göstermekte tereddüt etmedi. Sette 21’nci sayı 2 farkla Belediye üstünlüğünde geçildi, etkili bir smaçla Belediye 2 farkla (23-21) öne geçince Beşiktaş molada soluklandı. Yasin hoca, bu anlarda oyuncu değişiminde gecikince hakemden sarı kart uyarısı aldı. Üçüncü seti 25-22 kazanan Beşiktaş maçta yeniden ve 2-1 öne geçti.

Dördüncü sette 9’da eşitlik kuruldu ve teknik molaya tek farkla Beşiktaş’ın liderliğinde gidildi. Mola dönüşü seti 12’de eşitleyen Belediye 21’nci sayısını da 7 farkla önde iken (21-14) kazandı. Setin son anlarında Belediye biraz da farkı koruduğu için rahattı ve set sayısını 5 farkla önde iken kullandı, bu kez fırsatını da tepmedi ve dördüncü seti 25-19 kazanıp maçta kaldı ve 2-2 eşitliği sağladı. Beşinci sete bir kez daha Beşiktaş hızlı başladı, 5-1’i erken gördü ama 6’da durdu ve Belediye, farkı tek sayıya düşürdüğünde molada taktik geliştirdi. Tek farkla Beşiktaş’ın lider tamamladığı ilk yarı sonrası Belediye ikinci yarı başında seti eşitlemekte gecikmedi, 9’daki beraberlikten sonra Beşiktaş maça havlu attı, Belediye ise tempo arttırdı. Beşinci seti 15-9 kazanan Belediye’nin küçük erkek B takımı, zor maçtan 3-2 galip ayrılarak A takımın Arslan karşısındaki yenilgisini de unutturdu!

Aydın Hoşgör | Spor Ajansı, İstanbul

*Bu maçın fotoğrafları, bugün öğlen www.sporajansi.org/fotograf bölümünde yayınlanacak..

Yoruma kapalı

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: