Hazım Ersu mucizesi; 3-2

Beşinci ve son sette Hazım Ersu fırtınası sürdü. Setin ilk kısmında 7’lik seri yaparak rakiplerinin nefes dahi almasına fırsat tanımadılar. Etkili smaçlar, kaçmayan servisler, yerinde dublajlar ve sonuç alıcı manşetler karşısında rakibini çaresiz bırakan Hazım Ersu yıldız kızları, son setin ilk devresini 8-1 önde kapadı. İkinci devrede de rakibine fırsat tanımayan Hazım Ersu, final setinde 10 sayılık farka ulaştı; 12-2.. Set 11-2 iken scorboard bozuldu, hakemler takımlara el işaretleri ile sayıları bildirmeye başladılar. Hazım Ersu, 13-5 liderliğini sürdürdü. SHMTL 3’lük seri yaparak umutlandı ama Hazım Ersu, set sayısını atma fırsatını yakaladı; 14-5.. Ve, 5’nci set Hazım Ersu’nun 15-6 zaferi ile sona erdi, maç 3-1 tamamlandı. 

Hazım Ersu’dan sürpriz çıkış!.. Hazım Ersu, üçüncü serte çok hızlı başladı, maçta öne geçen rakibini arka arkaya sayılarıyla şaşkına çevirdi. Sette Hazım Ersu 6-0 önde iken ilk molaya gidildi, ardından tabela 8-0’a çıkınca SHMTL yeniden mola aldı. İkinci moladan sonra kendine gelen ve iki sayı alıp bir veren, ardından iki sayı daha alan rakibi karşısında Hazım Ersu, 3’lük seri yapıp farkı yeniden 8’e çıkardı.. Hazım Ersu fırtınası dinmediğini 4 seri sayı daha bularak gösterdi ve tabela 16-5 iken ikinci teknik molaya gidildi.  Ardından etkili smaç atan Hazım Ersu, Ezgi’nin smacı dışarı gidince iki sayı daha buldu ve farkı 13’e çıkardı. Karşılıklı birer sayıdan sonra, yine karşılıklı olarak fileye takıldılar. Setin son bölümünde Hazım Ersu, 5’lik seri yapıp rakibinin direncini iyice kırdı. Set içindeki smaçları manşetlenen Ada,  takımının 8’nci ve son sayısını aldı. Ezgi, servisi fileye takınca, setten 25-8 gibi açık ara farkla galip ayrılan Hazım Ersu, maçta 2-2 beraberliği yakaladı.. 

SHMTL, kendine geldi; 2-1 ! Üçüncü sette SHMTL, en başından sete ağırlığını koydu, ancak Hazım Ersu 3’te beraberliği yakaladı. Karşılıklı sayılardan sonra, ilk teknik molaya Hazım Ersu’nun 8-7 liderliğinde gidildi. Sonrasında SHMTL, sette ilk serisini 6 sayı ile yaptı ve 13-8 öne geçti. Karşılıklı ikişer sayıdan sonra, sette 16-11 geriye düşen Hazım Ersu mola aldı. Ada ve Gülbahar’ın etkili smaçlarından sonra fark 9’a çıktı (20-11).. Yine karşılıklı sayıların ardından SHMTL, seti 23-14 önde götürürken Hazım Ersu 3’lük seri ile tabeladaki farkı 6’ya düşürdü. 24’ü bulan SHMTL, set sayısını kaçırdı ama ardından rakibinin servisine etkili smaçla yanıtlayınca seti 25-18 önde kapatıp, maçta da 2-1 öne geçti.

Hazım Ersu, fırsat tepti;  Maçın ikinci setinde bu kez Suadiye önce kabusu gördü ve yine sonradan toparlayarak seti 25-23 önde kapadı, maç ta beraberliğe uzandı; 1-1. İkinci sette takımlar daha dengeli oynadılar ve karşılıklı sayılarla Suadiye 8-7 önde iken ilk teknik molaya gidildi. Hazım Ersu, 10-8 öne geçmesine karşın, SHMTL’nin sayılarına engel olamadı ve 13-12 geriye düştü.

Sette, bu andan sonra Hazım Ersu duruldu, SHMTL 6 seri sayıdan sonra 7 sayılık farkı gördü. 3’lük seri yaparak toparlanmaya çalışan Hazım Ersu, molaya 19-15 geride girdi. 20-15 öndeyken attığı serviste SHMTL’nin hakemden diziliş hatası uyarısı alması, Gülbahar’ın kötü manşeti, Hazım Ersu’nun başarılı smacı, filede takılma derken  4’lük seriyi bulan Hazım Ersu, farkı 1 sayıya indirerek umutlarını arttırdı.

SHMTL’den Ada, etkili smacıyla dengeyi yine takımı lehine sürdürdü; iki kez, ki ikincisi güzel bir rallinin sonrasıydı, etkili smaçları Hazım Ersu’dan geri dönmedi. Suadiye kötü manşet ve ardından filede kalarak iki sayı verince, Hazım Ersu yine farkı 1 sayıya getirdi. Hazım Ersu’nun 15 numarası filede avladığı topu sertçe rakip sahaya indirerek maça beraberliği getirdi. Bu kez 10 numarasının kötü smacı, ardından filede kalmalarıyla Hazım Ersu, SHMTL karşısında 2 sayı geriye düştü. Etkili smaçla sayı alıp 23’ü görmelerine karşın, SHMTL yıldızlarının smacı bu kez Hazım Ersu’dan geri dönmedi ve set, 25-23 SHMTL zaferiyle sona erdi. Maç ta, 1-1 beraberliğe ulaştı.

Hazım Ersu, kabustan geç uyandı; 1-0..  İstanbul Voleybol Ligi Yıldız Kızlarda, gecenin ikinci maçı çetin mücadeleye sahne oluyor. Hazım Ersu İlköğretim Okulu yıldız kızları, konuk takım SHMTL karşısında sete hızlı başlamalarına ve setin ortalarına doğru 6 farka ulaşmalarına rağmen, ardından yaptıkları hatalarla rakibin toparlanmasına fırsat verdiler. Hazım Ersu’nun yıldızları, tabelayı farka ulaştırırken özellikle dört nuımaradan etkili smaçlarla sonuca gittiler.

Setin ilk teknik molasına 16-10 önde giren Hazım Ersu’nun yıldızları, hemen ardından ise attıkları kötü servislerle rakibe  fırsat tanıdılar. İkinci molaya gidildiğinde de Hazım Ersu servisi dışarı atarak skoru 17-14’e getirdi. Verdikleri seri sayılarla demoralize olan Hazım Ersu, SHMTL’nin servisine manşet atamayınca tabela da 17-17 beraberliği gördü. Maçtan önce Spor Ajansı’na takımı hakkında bilgi verirken, rakibi tanımadıklarını ama serviste başarılı olmaları halinde zorlanacaklarını söyleyen Hazım Ersu’nun genç antrenörü, 17’lik beraberlik rakibin servis atışıyla gelince sahaya yönelik sesini yükseltmeye başladı.

İlk sette 6’ncı kez servisi fileye takan Hazım Ersu, 20’lik beraberlikten sonra toparlanmaya başladı. SHMTL’nin yıldız kızları, bu noktadan seti kopartmak için çok çaba sarf ettiler. 22, 23 ve 24’teki beraberliklerden sonra Hazım Ersu’nun yıldızları filede akıllı aşırtmalarını sürdürerek 25’nci sayıyı aldılar ve avantaj elde ettiler. Ardından atılan servisi SHMTL yıldızları kötü manşetleyerek topu dışarıya atınca, Hazım Ersu yıldız kızları ilk setten 26-24 önde ayrıldılar ve maçta 1-0 öne geçerek rahatladılar.

Aydın Hoşgör | Spor Ajansı

34 Yorum - “Hazım Ersu mucizesi; 3-2”

 1. Bülent Sözen

  Maçın 5 set oynandığını yazıyorsunuz. O zaman nasıl 3-1 biter????

  • Aydın Hoşgör

   Canlı yayın sırasında içerik ve başlıklar sürekli değişime uğradığından, kontrol ediliyor olmasına karşın zaman zaman bu tür gözden kaçan hatalar olmaktadır. Bu kez, başlığımıza yansıyan tashih konusunda bizi uyaran dikkatli izleyicimize teşekür ederiz. | Editör

  • Rümeysa Safi

   5. Seti oynamaya gerek yok ki! Karşı takım kazansa bile, 3-2 biter ve yine Hazım Ersu kazanır

 2. ömer faruk öcal

  Hazım Ersu ilköğretim okulundan 8-A 641 numaralı Ömer Faruk Öcal

 3. bencede güzel

 4. Bizim okul süper oynamış

 5. En büyük okul, bizim okul, başka büyük yok!

 6. murat elber kaya

  Çok güzel!

 7. kadir yılmaz

  Kesin Hazım Ersu yenecek… Var mı böyle güzel oynayan takım.?

 8. EN BÜYÜK HAZIM ERSU

 9. zeynep bilik

  hocam ben izledim ve kullandım

 10. zeynep bilik

  İzledim, okudum ve oyumu kullandım!

 11. PERİHAN KÖSE

  Hocam, izledim, okudum ve oyumu kullandım!

 12. mustafa mert vardar

  Hocam, ben Mustafa Mert Vardar; sınıfım 7/a, 1574 numaralı öğrencinizim. Hocam videoyu izledim, okudum ve oyumu HAZIM ERSU’ya kullandım.

 13. Bizim takım muhteşem.

 14. gizem düşmez

  Hocam ben 7/e sınıfında bulunan 425 numaralı öğrenciniz gizem düşmez yazıyı okudum ve oyumu kullandım…

 15. Önce ayağa kalktık, sonra yürüdük, şimdi de koşmak istiyoruz! Serdar Tuncal ve Fatih Alper Tuncal hocalarımız ile galibiyet alacağımız bir maratonda ilerlemekteyiz, destekleriniz için teşekkürler..

 16. furkan topdemir

  hocam ben okudum oyumu kullamdım

 17. Hacı Ahmet BULUT

  Hocam ben 7-F sınıfının 905 numaralı öğrencisiyim.Okudum ve beğendim

 18. UFUKCAN TAYLAN

  hocam ben 7-f sınıfından 1333 numaralı ufukcan taylan okudum ve oyumu kullandım

 19. Hocam ben 7-F sınıfının 540 numarlı öğrencisiyim oyumu kulandım

 20. tuğçenur halat

  hocam ben 7-F den tuğçenur halat yazıyı okudum oyumu kulandım

 21. ayşe dereci

  hocam ben 8/A sınıfının 1150 numaralı ögrenciyim oyumu kullanDım

 22. AYFER DERECİ

  Hocam ben 7/f sınıfından1178 nolu öğrencinizim.Anketi doldurdum ve videoyu seyrettim ve oyumu kullandım……..

 23. sabri can efe

  hocam ben 7/f den sabri can efe yazıyı okudum oyumu hazım ersu i.ö.o. kullandım…

 24. Abdul Samet Karaçam

  hocam ben abdül samet karaçam sınıfım 7/f numaram 1384 hazım ersu i.ö.o oyumu kullandım

 25. ELÇİN BENDERER

  hocam ben 7\d sınıfındaki 1038 numaralı elçin bender oyunu kullandım

 26. gülşah aydın

  hocam ben 7/f sınıfımdan gülşah aydın.okum,izledim ve oyumu kullandım

 27. gülşah aydın

  hocam ben 7/F sınıfındaki 1846 numaralı öğrencinizim.anketi doldurdum ve oyumu kullandım….
  ayrıca okulumuz süper oynamış

 28. oğuzhan karayiğit

  hazım ersu yener tabiki kimin okulu…:)))

 29. belli ki hocaları tembihlemiş de yorum yap demiş bu anketin hiçbir güvenirliği ve geçerliliği yoktur Hazım Ersu çuvallayacaktır… Hocam okudum karşı cevap yazdım (!)

 30. Belli ki hocaları tembihlemiş de ‘yorum yap’ demiş. Bu anketin hiç bir güvenirliği ve geçerliliği yoktur, Hazım Ersu çuvallayacaktır… Hocam, okudum karşı cevap yazdım (!)

 31. sizden ricam kücük kızların bütününden kısa kısa da olsa bahsetmeniz ve sitenizde öbür takımlarında resimlerin yayınlamanızı rica ediyorum ne de olsa daha bunlar kücük ve üzülüyorlar birden bahsetmemişler resmimizi koymamışlar diye üzülüyorlar teşekkürler

Yoruma kapalı

Arşivler

%d blogcu bunu beğendi: